fbpx

Güzellik Sektöründe Markalaşma

İster bir kozmetik markanız olsun, ister tüketiciye hizmet sağlayan bir kuaförünüz, diyetisyenlik ofisiniz ya da güzellik salonunuz. Güzellik sektöründe marka olmanızı sağlayacak daha çok müşteriye ulaşacağınız tüyolarımız bu postta!

1- Görsel marka bilinci oluşturun.
Web sitenizde, sosyal medya kullanımızda, broşürlerinizde… Marka logonuzun olduğu her alanda markanıza ait bir görsel marka bilinciniz olsun. Tüketiciye markanızın tutarlı ve güvenilir olduğunu yansıtmak adına yapılabilecek en iyi şeylerden olan görsel marka bilinci oluşturmak için her zaman belli renkleri kullanın, tüm görsel çalışmalarınızda aynı iletişim tadını kullanın ve tüketiciye markanızın gerçek bir marka olduğunu hissettirin.

2- İyi bir web sitesi oluşturun.
Her zaman tüketici ile buluşmanın ilk yolu fiziksel bir tanışmadan geçmez. İnternet aracılığı ile sizinle tanışacak insanlar için web sitenizin, markanızı yansıtmasına özen gösterin. Tıpkı kapıdan içeri giren müşterilerinizin sizin için ne hissetmesini istiyorsanız, web sitenizde de tam olarak bu hissi yakalamaya çalışın. Hizmetleriniz, sizden hizmet alanların deneyimleri, markanızın kuruluş hikayesi müşterilerinizle sıcak iletişimi yakalamanın en kolay yolu!

3- Marka Instagram hesabınız kusursuz olsun.
Instagram, markanızın tüketiciye ulaşmanızı sağlayacak en güvenilir yollarından biri. Hesabınızı kurum kimliğinize uygun ve kaliteli içerik üreterek yönetin. İşte sizlere Instagram’da paylaşım yaparken kullanabileceğiniz 5 içerik başlığı.
-Ekibinizin fotoğrafları
-Lokasyonunuzda gerçekleşen etkinlikler
-Salonunuzdaki tasarım ayrıntıları
-Müşterilerinizin fotoğrafları
-Hizmetlerinizin ya da ürünlerinizin fotoğrafları
-Özel günler için hazırlanmış postlar

4- Sosyal medya canlı yayınlarını markanıza uygun kullanın.
Video izlemeyi herkes sever! Bunu markanız adına pozitif bir şekilde kullanmaya başlamaya ne dersiniz?
Ofisinizden ya da salonunuzdan haftalık turlar, müşterilerinizin hizmet alırken ya da ürün denerken yaşadıkları deneyimler, güzellik ipuçları, bilgilendirici videolar, personelleriniz ile çekilmiş kamera arkaları… Hepsi sizi yeni müşterilere ulaştıracak küçük pazarlama taktikleri!

Güzellikle…
Beauty Pr Team

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.