fbpx

Güzellik Salonunuz İçin Pazarlama Fikirleri

Belki bir marka yaratarak sektöre yeni adım attınız, belki de uzun yıllardır güzellik sektöründesiniz. Hiç fark etmez, pazarlamaya dair yapılacak her zaman yeni şeyler mutlaka vardır.

Bu blog postumuzda sizlere güzellik salonunuz için yapılabilecek pazarlama fikirlerini bir araya topladık.

1- Lokasyonunuza uygun Instagram elçileri ile markanızı yeni kitlelerle tanıştırın.
Markanızın hedef kitlesine uygun takipçileri bulunan Instagram elçileri ile markanızın hizmetlerini deneyimlemesi için işbirliğine gidin. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey, anlaşma sağladığınız elçinizin markanızla birebir örtüşmesi ve size yeni müşteriler kazandırabilecek bir kişi olması. Hizmetlerinizin yeni kitlelere samimi bir şekilde ulaşmasının ve markanızın güven kazanması için harika bir yol!

2- Güzellik salonunuzu sosyal medyada paylaşıma müsait bir hale getirin.
Belki salonunuzun tamamını, belki de sadece bir kısmını fotoğraf çekilmeye uygun, dikkat çekici ve paylaşım yapıldığında merak uyandırıcı olacak şekilde dizayn edin. Salonunuzu ziyarete gelen insanları, sosyal medyada paylaşım yapmaya teşvik edecek şekilde düzenlediğiniz alanınızda harika fotoğrafların ortaya çıkması demek sosyal medyada daha çok kişiye reklamsız ulaşmanız demek!

3- Salonunuzun haberlerde çıkmasını sağlayın.
Pr çalışmaları ile hizmetlerinizin ya da salonunuzun bir dergide, gazetede ya da haberlerde yer almasını sağlamak için pr profesyonelleri ile çalışın. İlgili basını takip eden insanlar salonunuzu merak ederek, hizmetlerinizden faydalanmak isteyeceklerdir. Olası yeni müşterilerinizin işletmenizden haberdar olmasının en güvenilir yollarından biri de budur.

4- Web sitenizi ziyaret eden insanlara reklamlar gösterin.
Facebook alt yapısı sayesinde sitenize bir kere girmiş çıkmış insanlara, salonunuzun bulunduğu bölgede yaşayan ve paylaşım yapan insanlara, daha önce sizden hizmet almış ve sitenizi incelemiş olanlara ya da sitenizde kayıtlı bulunan insanlara özel yapacağınız reklam çalışmaları markanızla ilgili olan insanları aksiyona geçirmek için akıllıca bir pazarlama uygulaması olur.

5- Randevulardan sonra müşterinizle iletişimi sıcak tutun.
Sizden hizmet almış müşterilerinizin bir daha sizi ziyaret etmesi ve başka hizmetleri tercih etmesinin en kolay yolu onlara, kendilerini özel hissettirmek. Müşterilerinizle hizmet sonrasında da ilgilenmeye devam edin. Bazen bir mailing, bazen bir Whatsapp mesajı, bazen de onlara özel kampanyalar oluşturarak ilgi çekmeyi başarabilirsiniz.

Güzellikle…
Beauty Pr Team

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.